Od dwudziestu lat Sekcja Narciarstwa Wodnego AZS Środowisko Warszawa prowadzi działalność szkoleniową dla dzieci i młodzieży akademickiej. W okresie tym warszawscy zawodnicy zdobyli ponad sto tytułów Mistrza Polski, ustanowili wiele dotychczas nie pobitych rekordów Polski. Największym i jedynym dotychczas w historii polskiego narciarstwa wodnego osiągnięciem było zdobycie przez nasze zawodniczki podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych w Grecji i Czechach dwóch srebrnych medali i jednego brązowego. Ostatnie, trudne lata na skutek nieznacznych środków przyznawanych nam na szkolenie obniżyły poziom w kategorii Junior Młodszy i Junior.

     
 

 
     

    Narciarstwo Wodne warszawskiego AZS-u posiada najlepszą w kraju bazę szkoleniową i dobrych szkoleniowców. Urząd Żeglugi Śródlądowej w porozumieniu z Zarządem Gospodarki Wodnej przyznał nam akwen na Kanale Żerańskim do prowadzenia działalności szkoleniowej i organizacji imprez w narciarstwie wodnym.
    Posiadamy łódź holowniczą z certyfikatem do rozgrywania zawodów i łódź do początkowego szkolenia. Akwen uzbrojony jest w tor slalomowy (w tym mały dla dzieci), małą skocznię dla dzieci do nauki i dużą skocznię do treningów i rozgrywania zawodów. W najbliższym okresie (mamy nadzieję) Warszawski Ośrodek Sportu rozpocznie inwestycję zagospodarowania terenu dla sportów wodnych nad kanałem. Można powiedzieć, że mamy najlepszy w kraju akwen do prowadzenia szkolenia i rozgrywania zawodów.
      Posiadamy jedyną w kraju wyciągarkę basenową do treningów jazdy figurowej, oraz do początkowego szkolenia najmłodszych (głównie zimą). W okresie wakacyjnym prowadzimy intensywne szkolenie na akwenach jezior augustowskich. Wspólnie z rodzicami nasi młodzi zawodnicy poznają radości z rosnących umiejętności sportowych.
   Do Departamentu Strategii i Rozwoju Sportu został złożony wniosek Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego o włączenie narciarstwa wodnego do Systemu Sportu Młodzieżowego i w lipcu bieżącego roku będziemy dyscypliną obserwowaną. Powodzenie tego wniosku otworzy nadzieję na dotację i szeroki rozwój dyscypliny w kraju.